До відома членів Аудиторської палати України! Відеоконференція з Аудиторською палатою Німеччини

0

27 лютого 2019 року, за підтримки Світового банку, відбулась відеоконференція представників Аудиторської палати України з представниками Аудиторської палати Німеччини (Wirtschaftspruferkammer).

The Wirtschaftspruferkammer (WPK) – це організація, яка об’єднує всіх незалежних аудиторів (Wirtschaftsprufer (аудитор) – WP – та vereidigte Buchprufer (сертифікований аудитор/присяжний бухгалтер) – vBP) і незалежні аудиторські фірми в Німеччині та контролюється державою. Вона була створена в 1961 році як неприбуткове об’єднання в рамках публічного права.

Всі незалежні аудитори та незалежні аудиторські фірми в Німеччині повинні обов’язково бути членами WPK. WPK виконує функції опосередкованого державного управління, зокрема, в таких сферах: проведення іспитів, ліцензування та реєстрація, анулювання ліцензій, регуляторний нагляд за суб’єктами, які мають право проводити аудит підприємств, що не становлять суспільного інтересу (не ПССІ), контроль якості та затвердження професійних правил.

Від Аудиторської палати України участь у відеоконференції взяли члени  Ради Аудиторської палати України, Виконавчий директор  Куреза Т.В. та головні фахівці із якості відділу методології Аудиторської палати України Згурська С.Й., Рубітель О.Ю. та Царенко О.В.

Під час відеоконференції представники Аудиторської палати Німеччини виступили з презентацією, в якій була висвітлена система нагляду за аудиторами в Німеччині,  інформація про основні завдання WPK, організація процесу контролю якості діяльності аудиторів, виконання делегованих WPK повноважень та співпраця WPK з Органом нагляду за аудиторською діяльністю Німеччини (АОВ), членство WPK в IFAC та виконання членських зобов’язань, порядок ведення WPK Реєстру аудиторів.

Під час відеоконференції учасники мали змогу поставити питання стосовно організації роботи Комітету з контролю якості WPK та його співпраці з представниками АОВ. Особливо цікаво було отримати відповіді на питання щодо критеріїв, які використовує WPK з метою включення до плану перевірок  аудиторських фірм та обставин, які враховуються під час планування перевірок, а також була отримана інформація щодо порядку визначення розміру членських внесків членами  WPK та ін.

Окрім цього, представники WPK розповіли про власний досвід та переваги співпраці з IFAC.

Більш докладно про діяльність WPK та її досвід  співпраці з  АОВ пропонуємо переглянути у доданих матеріалах.

Аудиторська палата Німеччини – зустріч із Аудиторською палатою України 27 лютого 2019 року

Контроль якості – Членство в міжнародній федерації бухгалтерів (IFAC) – Реєстр аудиторів Досвід та точка зору Wirtschaftspruferkammer (Аудиторська палата)

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.