• uk
  • en
Архів старого сайту

Результати робочої зустрічі представників Міністерства фінансів України та членів Ради АПУ

0

8 серпня 2019 відбулася робоча зустріч членів Ради Аудиторської палати України з представниками Департаменту податкової політики та нагляду за фіскальними органами Міністерства фінансів України, який є відповідальний за формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. В робочій групі взяли участь Голова АПУ Каменська Тетяна Олександрівна, члени АПУ Бондар Валерій Петрович, Іщенко Надія Іванівна, Нефьодова Дар’я Юріївна, Редько Катерина Олександрівна, Сушко Дмитро Сергійович, Шульман Маргаріта Кімівна, Виконавчий директор АПУ Куреза Тетяна Василівна.

Метою зустрічі було обговорення питань здійснення моніторингу суб’єктами аудиторської діяльності відповідно до вимог Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 24.11. 2018 № 1702-VII.

В результаті двохгодинного обговорення здійснено обмін позиціями щодо:

  • необхідності постановки на облік суб’єктам аудиторської діяльності як суб’єктів первинного фінансового моніторингу при виконанні аудиту;
  • ризиків, які виникнуть у суб’єктів аудиторської діяльності при впровадженні змін до Закону № 1702-VII.

Зокрема, Рада Аудиторської палати України донесла до державного регулятора узагальнену позицію аудиторів, що не всі види аудиту є забезпеченням діяльності, наголосила на тому, що не всі види аудиторських послуг є аудитом, тому не всі суб’єкти аудиторської діяльності мають ставати на облік як суб’єкти первинного фінансового моніторингу при виконанні аудиту.

Представники Міністерства фінансів України зі свого боку повідомили про незмінність своєї позиції, в межах діючого Закону № 1702-VII, що будь-який аудит (обов’язковий чи ініціативний) є забезпеченням діяльності підприємства, але згодні, що є й інші види аудиторських послуг, які не є аудитом, тому тільки ті суб’єкти аудиторської діяльності, які виконують саме аудит чи ведуть бухгалтерський облік зобов’язані встати на облік як суб’єкти первинного фінансового моніторингу.

Також було обговорено ряд конкретних питань, які надійшли від аудиторів, за результатами якого, лист з узагальненим переліком питань передано Міністерству фінансів України для отримання офіційних відповідей.

Окрім цього, було досягнуто домовленості щодо організації нових робочих зустрічей та круглих столів з проблематики впровадження фінансового моніторингу, а також щодо надання методологічної допомоги в організації фінансового моніторингу Міністерством фінансів тим суб’єктам аудиторської діяльності, які вже стоять на обліку, шляхом проведення тренінгів на базі Аудиторської палати України.

 

Share.

About Author

Comments are closed.